Ravasi 34 16 Jusepe de RiberawikiartZapraszamy do podróży po krainie Biblii. Jeśli gubisz się w jej lekturze i chcesz przejść od wiary do rozumienia i od rozumienia do wiary to ta sesja jest dla Ciebie. Biblia - ta Księga nad Księgami to droga; która prowadzi wprost do spotkania z Chrystusem przemieniającym wszystko, do spotkania z tym, co niesie nasze życie.

WYBIERZ SIĘ Z NAMI drogą Czterech Progów Wiary – Wyjście, Wygnanie, Jezus, Kościół –  którą kroczył Izrael i pierwotny Kościół, a odkryjesz w niej własną historię. Biblia to nasza historia… Zapraszamy do udziału w biblijnym doświadczeniu WYJŚCIA,

Sesja prowadzona jest metodą Mess’AJE.

 Przymierze:  wołanie o nowy sposób życia

13 - 15 listopada 2020

13 XI 2020 r.
18.00 kolacja;
19.00 Eucharystia – ks. dr Henryk Małecki;
20.00 wprowadzenie – ks. dr Henryk Małecki

14 - 15 XI 2020 - Koanimacja: dr Elżbieta Młyńska; Grażyna Kania; s. Beata Florek RSCJ; s. Janina Gwóźdź RSCJ; s. Lucyna Ligęska RSCJ; s. Maria Pociask RSCJ

Zakończenie sesji w niedzielę obiadem o godz. 12.30.

Całkowity koszt sesji: zakwaterowanie, wyżywienie i prowadzenie wynosi 220 zł. (dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 60 zł.)

Miejsce: Warszawa, ul. Taneczna 65

Termin: 13 - 15 listopada 2020 r.

 Zapisy i szczegółowe informacje:
 s. Renata Ryszkowska rscj
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
kom. 608 713 103

Recepcja jest czynna od godz. 15.30, gdyby była potrzeba wcześniejszego zakwaterowania to prosimy o wcześniejszy kontakt (kom. 608713103).

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

 Pobierz formularz i wyślij na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowe informacje o metodzie sesji:

s. Janina Gwóźdź RSCJ,
531 066 879 lub 662 309 680
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tym, co stanowi o oryginalności pedagogii katechezy dorosłych MESSA`AJE jest propozycja wędrówki przez historię wiary ludu Bożego zawartą w Biblii. Jest to historia zbawienia zawierająca momenty przełomowe – tzw. progi wiary, przez co staje się historią aktów wiary podejmowanych, by trwać w wierności Bogu. Biblijna katecheza MESSA`AJE wyróżnia cztery progi wiary: Wyjście, Wygnanie, Jezus, Kościół.

METODA MESSA`AJE

Spotkania biblijne animowane tą metodą zawierają pięć istotnych elementów:

  • prezentację i dyskusję nad materiałem audiowizualnym inspirowanym Biblią
  • pogłębienie biblijno-historyczne
  • pogłębienie teologiczne
  • dzielenie w grupach
  • modlitwę.

Z wiarą w Biblię

Zapraszamy na biblijną katechezę dorosłych prowadzoną metodą Mess’AJE. Bogactwem tej katechezy jest czytanie Biblii przez pryzmat doświadczenia narodu wybranego, którego ta księga jest świadectwem. Stąd nie zaczynamy lektury Biblii od opisu stworzenia świata i człowieka, ale mierzymy się najpierw z doświadczeniem WYJŚCIA narodu wybranego. W oparciu o nie stawiamy sobie istotne pytania dotyczące historii naszej wiary i tę historię odsłaniamy.

Świadectwa uczestników katechezy potwierdzają owocność metody w pracy z dorosłymi, którzy nie tyle chcą być o wierze pouczani, ale pragną uczestniczyć w procesie odkrywania wiary. Temu celowi służą m.in.  wykorzystywane w katechezie multimedia. Tak prowadzona katecheza uczy owocnej lektury Biblii, ale też wiąże życie ze źródłem, które dostarcza życiodajnej wody wierze przeżywanej osobiście.

Dlatego proponujemy włączenie się w cykl katechez I Progu zatytułowanego: Wyjście, która:

  • Pozwoli wam świeżym wzrokiem popatrzeć na Biblię
  • Wzbogaci warsztat pracy katechetycznej z młodzieżą
  • Pomoże w biblijnej formacji animatorów wspólnot
  • Wyposaży w umiejętności pracy biblijnej z dorosłymi
  • Przygotuje do koanimacji grup Mess’AJE  
© Siostry Sacre Coeur 2020
Wykonanie: Solmedia.pl