Program Centrum Duchowości SC

Ciało Świątynią Ducha Świętego 19 - 21 kwietnia 2024

Ciało 1

  Nasze ciało, „stworzone na obraz i podobieństwo Boże” (Rdz 1, 26-27), jest mieszkaniem, świątynią Boga – Ducha Świętego (1 Kor 6,19). Od momentu chrztu, kiedy każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga, On - Duch Święty, zapragnął uczynić sobie z ciebie dom, nie do wynajęcia, lecz na stałe. I wierzysz w to czy nie, On i tak w tobie jest.

 Rodzi się pytanie, w jaki sposób traktujemy tę świątynię Boga?

Nasze ciało jest szczególnym darem Boga dla nas. Służy nam w codzienności, potrzebujemy go do wypełniania naszej misji życiowej, naszego powołania, realizowanego w codziennych aktywnościach. Może stać się naszym sprzymierzeńcem w czasie modlitwy, zwłaszcza medytacji czy kontemplacji, wymagających dłuższego trwania w bezruchu. Proponowana sesja rekolekcyjna będzie łączyła elementy wyciszenia rekolekcyjnego z ćwiczeniami somatycznymi. Codzienne medytacje i adoracja mają pomagać nam odkrywać dar stworzenia.

Zapraszamy osoby o różnym doświadczeniu religijnym i w każdym wieku.

Proszę przywieźć: ciepły, wygodny dres, skarpety, szal lub kocyk do przykrycia, miękką matę lub koc na którym będą ćwiczenia. W razie pytań prosimy o kontakt z p. Małgorzatą Mączko, tel. 515 700 243, która poprowadzi tę sesję we współpracy z ekipą Centrum Duchowości.

Małgorzata Mączko: instruktor ćwiczeń somatycznych, zwanych świadomością ciała - terapią poprzez ruch. Członek Instytutu Edukacji Somatycznej – The Somatics Society Representing the Bodily Arts and Siences. Obecnie mieszka w Bydgoszczy, gdzie prowadzi prywatną praktykę - zajęcia ze świadomości ciała i terapię ruchem. Ponadto służy swoimi umiejętnościami i wiedzą w czasie warsztatów prowadzonych w różnych częściach Polski i za granicą.

 

Jeśli byłby problem z zapisem automatycznie przez stronę to pobierz formularz i wyślij na centrum@siostry-sc.pl

Krótki opis

Zobacz

Informacje o wydarzeniu

Termin :

19 - 21 kwietnia 2024

Miejsce :

Warszawa, ul. Taneczna 65

Program :

Rozpoczynamy w piątek Eucharystią o godz. 18.00 a kończymy w niedzielę obiadem o godz. 12.15

Recepcja :

czynna od godz. 16.30, gdyby była potrzeba wcześniejszego zakwaterowania to prosimy o wcześniejszy kontakt kom. 518 222 206

Koszt - ofiara :

Pokój 1-osobowy: 640 zł; Pokój 2-osobowy: 580 zł.

Zapisy i informacje :

Zapisy przez formularz. Więcej informacji: s. Jolanta Olczyk rscj, e-mail: centrum@siostry-sc.pl, kom. 518 222 206

Zgromadzenie Najświętszego Serca Jezusa.

Adres domu:

ul. Taneczna 65
02-829 Warszawa

Kontakt

s. Jolanta Olczyk rscj

email: centrum@siostry-sc.pl

kom: 518 222 206

Linki

 

Zgromadzenie najświętszego Serca Jezusa

RSC.jpg

wielbienie3.jpg

Wyszukiwarka wydarzeń w ogólnopolskiej bazie rekolekcji, dni skupienia, konferencji, pielgrzymek oraz innych duchowych wydarzeń